Про нас

KRS | КЕРІВНИЦТВО ФОНДУ | КОМАНДА | СТАТУС

O nas

Fundacja Q z Nowej Dęby

Każda historia ma swój początek. Każda historia jest inna. Każda na swój sposób wyjątkowa. Nasza także. Od początku w naszych głowach toczyła się zawzięta walka myśli, idei i pomysłów, które rywalizowały ze sobą, aby być tym pierwszym, który ujrzy światło dzienne.

Postanowiliśmy dać im wszystkim szansę – nie odsuwać żadnego w kąt, nie zostawiać na później i małymi krokami wdrażać nasze idee w życie. Chcieliśmy stworzyć miejsce, będące nieograniczoną przestrzenią realizacji naszych planów .

I tak w 2018 roku powstało serce kłębiących się w naszych myślach projektów – Fundacja Q. Rok później w budynku szkoły podstawowej w Rozalinie stworzyliśmy tętniące życiem Muzeum Opowieści. Nasza wielopłaszczyznowa koncepcja nabrała realnych kształtów w momencie zadomowienia się w nowej siedzibie. To miejsce pozwoliło nam rozwinąć skrzydła i nadać naszej koncepcji niebotycznych kształtów. W niespełna rok od urodzenia pchnęliśmy życie i kolor w szare mury dawnej szkoły. Udało się nam zorganizować cykl koncertów zarówno polskich, jak i zagranicznych wykonawców, spotkania z literaturą, których cykl opatrzyliśmy wdzięczną nazwą QlturaFest czy liczne plenery fotograficzne. Byliśmy twórcami imprez charytatywnych i inicjatorami działań wspierających rozwój lokalnej społeczności.

Przeprowadziliśmy warsztaty, egzaminy zawodowe oraz pomogliśmy osobom borykającym się z brakiem pracy zdobyć nowe kwalifikacje i staże, które otworzyły im drogę do podniesienia swojej pozycji na rynku pracy. Ci ludzie uwierzyli także we własne możliwości. Byliśmy obecni na różnych festiwalach muzycznych: na Folkowisku, Rozsypańcu, w Cieszanowie na Rock Festiwal, gdzie mieliśmy okazję współtworzyć miasteczko organizacji pozarządowych City NGO. Dumnie współorganizowaliśmy festiwal Wędrowiec. Nie potrafimy usiedzieć w miejscu. Stagnacja? To nie dla nas!

W chwili obecnej w naszej ofercie znajdują się zajęcia skierowane do uchodźców z Ukrainy, prowadzimy kursy językowe i pozwalamy innym odkryć świat mediów społecznościowych dzięki cyklowi Start in IT. Oprócz tego organizujemy regularne koncerty w cyklu PULS PUSZCZY, w czasie wakacji działamy na CITY NGO, jesteśmy partnerem KORPUSU SOLIDARNOŚCI i robimy caaaałe mnóstwo inspirujących działań.

Wspólnie z Nami możecie realizować własne wizje i projekty. Macie jakiś pomysł? Zachęcamy do współpracy! Połączmy siły, bo razem możemy więcej! 

Informacje

Nasz KRS

Informacje

Władze fundacji

Marcin Wiesław Kurnik – prezes zarządu
Robert Wilk – wiceprezes zarządu

REGON: 380611002
NIP: 8672245427
KRS: 0000738025 

Nasz zespół

Załoga fundacji

Marcin Kurnik

prezes

Animator, trener oraz mediator. Z zamiłowania pasjonat przyrody, fotografii i muzyki, twórca brendu Deptaj. Obszary te łączy w swojej pracy zawodowej wprowadzając w spotkanie z drugim człowiekiem przestrzeń pełną refleksji, zachwytu, zrozumienia, akceptacji i ciepła. Prezes fundacji Q, wiceprezes stowarzyszenia „Wsparcie” w Nowej Dębie, zajmującego się realizacją projektów wspomagających młodzież, osoby bezrobotne i przedsiębiorcze oraz współpracą z organizacjami pozarządowymi, instytucjami rynku pracy, jednostkami samorządu terytorialnego na rzecz wsparcia i rozwoju społeczności lokalnej.

Opracował i przeprowadził warsztaty questingu dla grup międzypokoleniowych oraz dla szkół, jako dodatkowe narzędzie dydaktyczne i integracyjne. W ramach autorskiego programu “Bezmiar możliwości” w gminie Dobra k. Limanowej wypracował strategię agroturystycznej bazy noclegowej oraz kampanie reklamową promującą wypracowane rozwiązania. Twórca Muzeum Opowieści, powstałego na terenie dawnej szkoły w Rozalinie, aby dzielić się kulturą „inną”, niepopularną. Oprócz tego współpracował przy powstawaniu EKO MUZeum w widłach Wisły i Sanu, a także programu społecznościowego „Skarby Okolicy” na rzecz promocji i ocalenia dziedzictwa kulturowego. Twórca kampanii promocyjnych między innymi dla „Gmina Dobra i święty spokój”, „Nie ma siary jest Tarnobrzeg”.

Twórca niezastąpionego miasteczka przyfestiwalowego City NGO przy CieszFanów Festiwal, gdzie młodzieńczy bunt przekuwany jest w kreatywne działania. Miasteczko w tym roku miało już swoją 10 edycję, jest miejscem gdzie organizacje pozarządowe przedstawiają swoje działania i organizują czas festiwalowiczom poza koncertami.

Realizator projektów Korpusu Solidarności promujących wolontariat długoterminowy oraz twórca ABC Wolontariusza. Współpomysłodawca i realizator grupy na Facebooku Kultura w Kwarantannie- miejsca, które powstało w celu dzielenia się kulturą w czasie lockdown’u, gdy ta zeszła do podziemia. Grupa obecnie zrzesza ponad 100 tys. Członków, zarówno twórców jak i odbiorców sztuki, profesjonalistów i pasjonatów, amatorów. W ramach projektu Kultura w Kwarantannie realizowała koncerty i festiwale online, takie jak Gramy dla Białorusi czy Chmury Kultury. Oprócz tego prowadzi fanpage: Fundacji Q, City NGO, Wędrowiec Festiwal Wędrowania, Muzeum Opowieści i grupę Koncery na Podkarpaciu. 

Razem z żoną Joasią wychowuje trójkę wspaniałych dzieci oraz prowadzi ekologiczne gospodarstwo „Dobre Miejsce”. Autor książki „Inspiracje Miłości” będącą kwintesencją jego wiedzy i doświadczeń z obszaru procesu wybaczania oraz będącą inspiracją i drogowskazem dla innych w kierunku wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu.

Klienci dla których pracował; LGD, LGR, UG, UM, OHP, MOPS, ROPS (w ramach projektów systemowych, projekty PO KL, EFS, FIO i inne), Progesteron Festiwal Dojrzewali Róż, Fundacja Świat Dzieciom, Zakłady Penitencjarne w Krakowie i Głogowie, ND Logistics, Pilkington, Wienkra, Delphi Kraków, Orlen, PKP, TP S.A., Gamrat

Robert Wilk

wiceprezes 

Wiceprezes Fundacji Q, fotoreporter. Wykonuje reportaże fotograficzne z koncertów i festiwali, przygotowywuje i realizuje sesje zdjęciowe ilustrujące artykuły/wywiady. Przygotowuje wystawy. Prowadzi zajęcia /warsztaty fotograficzne i szkolenia cyfrowe. Monitoruje i koordynuje projektami realizowanymi przez Fundację.

Joanna Tyszkiewicz

koordynator ds. realizacji projektów

Absolwentka Pedagogiki Pracy Socjalnej i Resocjalizacyjnej, ukończone podyplomówki z pomocy społecznej i ekonomii społecznej; doświadczenie w pracy z organizacjami pozarządowymi i JST; opiekunka innowatorów społecznych w ramach Inkubatora Innowacji Społecznych zorganizowanego na obszarze woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (2017 – 2018); trenerka kompetencji miękkich (I stopień), edukatorka młodzieżowa; świeża absolwentka kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Anna Szlachetka

koordynator biura terenowego | CBI registration officer | IT trener

Inicjator powstania Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego z siedzibą w Tuszymie, obecna prezes zarządu – magister ekonomii w zakresie logistyki i zarządzania, od lat skutecznie kieruje produkcją w spółkach prywatnych, koordynuje złożone projekty w pracy zawodowej posługując się metodologią Project Management, od 7 lat pełni funkcję przewodniczącej Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Tuszymie, Radna Rady Miejskiej w Przecławiu kadencji 20188-2023. Sprawny fundraiser. Organizuje środki na nagrody dla najlepszych uczniów, poszukuje sponsorów na paczki z okazji św. Mikołaja, jest inicjatorką i organizatorką corocznego Pikniku Rodzinnego w Tuszymie organizowanego pod koniec roku szkolnego.

Osoba z wieloletnim doświadczeniem z zarządzania projektami i przedsiębiorstwami produkcyjnymi, zna doskonale ustawę o finansach publicznych, wymogi i zakres dokumentacji związanej z dotacjami zewnętrznymi, z sukcesami rozliczył wiele mniejszych projektów i dotacji z sektora publicznego oraz od prywatnych instytucji i osób. Koordynator ten będzie nadzorował realizację wszystkich poniżej wypisanych zadań składających się na całość projektu. W swoim portofolio ma zrealizowana koordynację projektu offsetowego pomiędzy rządem Hiszpanii i Polski , przy udziale firmy  PZL Warszawa, Zakład Narzędziowy PRODREM z Mielca w latach 2008-2010, przeniesienie linii montażowej nosa samolotu Caa C-295 z sewilli do Warszawy  z budżetem około 2mln euro. Zadanie  zostało zrealizowane, rozliczone i skontrolowane przez państwo Polskie z wynikiem  pozytywnym.

Inicjator wielu zadań i projektów z zakresu aktywizacji mieszkańców w różnym wieku, z sukcesem pozyskuje i koordynuje projekty i zadania publiczne.

Amelia Skiba

asystentka zarządu | CBI registration officer

W Fundacji Q pracuje od marcu 2022r. Na co dzień asystuje zarządowi Q. Zajmuje się również CBI registration oraz sprawami logistycznymi. Weekendowo studiuje Ekonomię na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prywatnie miłośniczka zwierząt, z wyszczególnieniem psiaków.

E-mail: amelia@fundacjaq.pl

Jolanta Bogacz

koordynator biura Nowa Dęba | trener kompetencji cyfrowych
| CBI registration officer

Moją przygodę z Fundacją Q zaczęłam od wzięcia udziału w kursie e-marketing realizowanym przez fundację. Obecnie zajmuje się rekrutacją, prowadzeniem szkoleń dotyczących kompetencji cyfrowych, CBI registration officer oraz koordynuje pracę w biurze Nowa Dęba. 

Jestem absolwentką studiów II stopnia na kierunkach ekonomii menadżerskiej i bezpieczeństwa wewnętrznego. Ogromnym zaufaniem darzę zwierzęta, przyrodę. Wielką frajdę sprawia mi fotografia flory i fauny. Staram się być aktywna fizycznie: kolarstwo, bieganie, sporty wodne, siłownia czy jeździectwo nie są mi obce.

Projekty w jakie jestem zaangażowana to:
Akcja Cyfryzacja, Laboratorium Nowych Technologii, Rekrutujemy, St@rt w IT, Coworking, Czas na nowe kwalifikacje, Nowe kwalifikacje, nowe możliwości, Obierz kurs na kwalifikacje, Recykling Wspiera, projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, Ukraina IT needs.

E-mail: jola@fundacjaq.pl

Natalia Róg

o. Nowa Dęba | koordynator Infolinia Q | CBI registration officer

Z Fundacją Q współpracuje od września 2022 r. Na chwilę obecną jestem koordynatorem Infolinii Q- pomoc Ukrainie jak i również zajmuję się prowadzeniem sklepu internetowego Fundacji Q. Weekendowo studiuje na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku administracja. W czasie wolnym preferuje podróżowanie, czytanie książek oraz aktywne spędzanie czasu z moim czworonogiem. 

Projekty w jakie jestem zaangażowana to: 
Fundacja Q shop, COP, Infolinia Q – pomoc Ukrainie, czyli projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM.

E-mail: natalia@fundacjaq.pl

Oksana Vitvitska

koordynator biura Rzeszów | psycholog | trener | CBI registration officer

Pracę w Fundacji Q zaczęłam od sierpnia 2022 roku. Obecnie zajmuję się koordynowaniem
biura w Rzeszowie, indywidualną oraz grupową pomocą psychologiczną, przeprowadzeniem
różnych treningów, w tym radzenia sobie ze stresem, asertywności, umiejętności miękkich.

Posiadam wykształcenie wyższe o specjalności finanse, ukończyła Kijowski Narodowy
Uniwersytet Ekonomiczny im. Wadyma Hetmana. Jestem absolwentką studiów magisterskich z psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach. Ukończyłam roczne studia podyplomowe «Trener zdolności poznawczych (pamięć, uwaga, twórczość)». Uczestniczyła w prowadzeniu badania NeuroCovid Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jestem w trakcie rocznego kursu podyplomowego «Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym».

Dotychczasowe doświadczenie psychologiczne zdobyłam na praktykach w Centrum Pomocy
Dzieciom Niepełnosprawnym i ich rodzinom, oraz pracującym wolontariuszem, zajmując
się wsparciem w zakresie zdrowia psychicznego. W tym pierwszych miesiącach wojny
rosyjsko-ukraińskiej byłam interwentem kryzysowym w schronie w Kijowie, następnie przez cztery miesiące byłam wolontariuszem w Centrum Pomocy Humanitarnej w hali Tesco w Przemyślu.

Jestem członkiem zespołu Mental Health and Psychosocial Support Technical Working Group
in Poland WHO. Przeszłam przez trzy szkolenia WHO «Child Focused Mental Health and
Psychosocial Support in Emergencies Training», «Doing What Matters in times of stress»,
«Introducing Mental Health and Psychosocial Support (MHPSS) in Emergencies», szkolenie
IOM «Prevention of sexual exploitation and abuse (PSEA)» oraz szkolenie UICBT «Children
and War, helping children cope with their reactions to war».

Projekty w jakie jestem zaangażowana to:
Projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, WHO, Bezpieczna Przestrzeń, wsparcie psychologiczne

Gabriela Cmela

z-ca koordynatora biura Rzeszów | Korpus Solidarnosci | City NGO | CBI registration officer

W Fundacji działam od 2 lat, jednak współprace przy City NGO zaczęłam już w 2013 roku. Zaczynałam jako wolontariuszka, a obecnie jestem trenerką i koordynatorką wolontariatu. 

Na co dzień studiuje Fizjoterapię na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Animację Tańca w Policealnym Studium Animatorów Kultury. Moją pasją jest taniec, w szczególności ludowy oraz historia okresu okołogrunwaldzkiego i rekonstrukcja historyczna. Przede wszystkim pasjonuje się ludzkim ciałem, jego anatomią, biomechaniką i ochroną zdrowia. 

Projekty w jakie jestem zaangażowana to:
Korpus Solidarności oraz City NGO.

Oksana Korol

o. Rzeszów | CBI registration officer | arteterapeutka | trener rozwoju osobistego | animator zajęć dla dzieci

Alina Trofimuk

o. Rzeszów | CBI registration officer | social media | doradca w
punkcie informacyjnym

Pracuję w Fundacji Q od października 2022 roku, zajmuję się rejestrowaniem osób w projekcie pomocy finansowej, pomagam w organizacji zajęć oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych, jestem doradcą w punkcie wsparcia informacyjnego dla uchodźców z Ukrainy. Również staram się wspierać ojczyznę w tak trudnych czasach, od lutego 2022 jestem wolontariuszem i zajmuję się pomocą humanitarną.

Posiadam wykształcenie wyższe o specjalności Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, w 2008 roku ukończyłam Instytut Słowianoznawstwa w Równym (RIS KSU).

Interesuję się tańcem, ponieważ około 15 lat występowałam jako tancerka i współorganizator z zespołem tańców ludowych w Ukrainie. Lubię aktywny wypoczynek i podróże.

Yanina Semeniuk

o. Rzeszów | CBI registration officer | księgowa

W Fundacji jestem od sierpnia 2022 roku. Zajmuję się rejestracją CBI, oraz działaniami
związanymi z księgowością.

Ukończyłam Doniecki Uniwersytet Ekonomiczny i Prawa oraz uzyskałam pełne
wykształcenie wyższe o specjalności «rachunkowość i audyt». Pracowała jako księgowa w
gminnym przedsiębiorstwie komunalnym „Maryński Ośrodek Podstawowej Opieki
Medycznej i Sanitarnej”.

Alina Kureliuk

o. Rzeszów | CBI registration officer | tłumacz | nauczyciel języka ukraińskiego, polskiego, francuskiego | animator zajęć dla dzieci

W Fundacji jestem od sierpnia 2022 roku. Zajmuję się rejestracją CBI, prowadzę kursy języka polskiego oraz różne kursy mistrzowskie.

Jestem nauczycielem języka i literatury ukraińskiej oraz języka francuskiego. Pracowałam jako nauczyciel i korepetytor języka francuskiego. Mam doświadczenie w pracy z dokumentacją, pracowałam jako urzędnik, pomagałam w prowadzeniu działalności
gospodarczej na Ukrainie. W Polsce odkryłam w sobie talent tłumacza. Lubię kontakt z ludźmi i rozwijać się.

Zuzanna Wdowik

koordynator biura Kraków | grafik

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Wzornictwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Aktualnie studiuję na studiach magisterskich na kierunku Art&Design na tej samej uczelni. Interesuję się projektowaniem mebli i designem polskim z czasów PRL-u. Prywatnie fanka seriali, snowboardu i piesków. W Fundacji Q koordynuję pracę w krakowskim biurze oraz wykonuję grafiki na potrzeby biur.

Michał Bakalarz

z-ca koordynatora biura Kraków

Na co dzień student 5 roku Socjologii, ze specjalizacją „Analiza danych i badania społeczne” na Uniwersytecie Jagiellońskim. W krakowskim biurze sprawuje funkcje zastępcy koordynatora. Czas wolny poświęca na szlifowanie swoich umiejętności muzycznych na wielu polach – począwszy od realizacji dźwięku, a skończywszy na produkcji muzycznej. Pasjonat wszelkiego rodzaju analiz, filmów oraz dobrej porannej kawy.

Michał Jarosz

o. Nowa Dęba | CBI registration officer

W fundacji pracuję od czerwca 2022. Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej – studia magisterskie na kierunku zarządzanie. Jestem zaangażowany w projekty związane ze szkoleniami IT oraz w projekt pomocy przy współpracy z organizacją IOM. W razie potrzeby zajmuje się również sprawami technicznymi oraz logistycznymi. Na co dzień pracuję w biurze w Nowej Dębie. Prywatnie interesuję się różnymi sportami, w wolnych chwilach uprawiam takie sporty jak kolarstwo, turystyka górska, bieganie czy też siłownia.

Projekty w jakie jestem zaangażowany to:
Czas na nowe kwalifikacje, Zlot pojazdów napędzanych silnikami Dezametu, St@rt w IT, Recykling Wspiera, projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, Ukraina IT needs.

Klaudia Kostrzycka

o. Nowa Dęba | CBI registration officer

W Fundacji Q jestem od października 2022, oprócz obowiązków związanych  z CBI registration officer jestem zaangażowana w prowadzenie sklepu  Fundacji Q. Od niedawna zajmuje się również tematem różnego rodzaju  szkoleń, które organizuje fundacja. Jestem absolwentką technikum  ekonomicznego, uczestniczyłam w praktykach zagranicznych w Portugalii. Prywatnie jestem osobą aktywną. Interesuję się również rysunkiem, portretami, grafiką.

Projekty w jakie jestem zaangażowana to:
Fundacja Q shop, COP, projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM.

E-mail: klaudia@fundacjaq.pl 

Klaudia Wilk

o. Nowa Dęba | CBI registration officer

Z Fundacją współpracuję od sierpnia 2022 roku. Głównie zajmuję się obowiązkami związanymi z CBI registration officer, ale też działam jako administrator na grupie Kultura w Kwarantannie. Osobiście jestem studentką Psychologii oraz od 12 lat tańczę. Interesuję się jazdą konną, harcerstwem oraz tańcem. 

Projekty w jakie jestem zaangażowana to: 
Zlot pojazdów napędzanych silnikami Dezametu,  Recykling Wspiera, projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, Ukraina IT needs.

 

Iryna Polova

o. Nowa Dęba | CBI registration officer | trener IT

Swoją przygodę z Fundacją Q rozpoczęłam w marcu 2022 roku od udziału w projekcie St@rt w IT. Pochodzę z Czortkowa na Ukrainie. Mam 2 wyższe wykształcenie: nauczyciel wychowania fizycznego i rehabilitant, a także administrację publiczną. W fundacji pełnie rolę tłumacza, a także jestem trenerem kompetencji cyfrowych.  Teraz aktywnie działam na rzecz wspierania UA, rejestruje w programie pomocy finansowej CBI registration, prowadzę animacje dla dzieci. Prywatnie, matka dwójki dzieci.

Projekty w jakie jestem zaangażowana to:
COP, Infolinia Q – pomoc Ukrainie, projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, St@rt w IT.

Anastasiia Solohub

o. Nowa Dęba | CBI registration officer

Z fundacją byłam zaznajomiona od czerwca 2022 r. Stałam się etatowym pracownikiem fundacji od października 2022 r. i do chwili obecnej. Jestem absolwentką szkoły krawieckiej, posiadam świadectwo IV kategorii. Przed wojną pracowała jako konsultant ds. sprzedaży w sklepie odzieżowym i jednocześnie prowadziłam stronę sprzedażową do sprzedaży biżuterii na Instagramie i Facebooku. W fundacji zajmuję się rejestracją osób z Ukrainy do projektu finansowego – jako CBI registration officer, a także aktywnie działam w doradztwie, wolontariacie, tłumaczeniach, infolinii. Jednocześnie zajmuję się działalnością twórczą dla dzieci i dorosłych. Sama wychowuję 7-letnią córkę. Interesuję się twórczością, muzyką i filmem.

Projekty w jakie jestem zaangażowana to: 
COP, Infolinia Q – pomoc Ukrainie  Fundacja Q shop, projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM.

Diana Vakulyk

o. Nowa Dęba | CBI registration officer

W Fundacji Q pracuje od października 2022 pracuje. W czerwcu przyjechała z rodziną do Polski, ponieważ moje rodzinne miasto Mariupol jest w stanie okupacji. Jestem absolwentką technikum PSTU i uzyskała tytuł młodszego specjalisty prawa. Interesuję się śpiewem i muzyką. W 2021 roku urodziłam córeczkę.

Projekty w jakie jestem zaangażowana to: 
COP, Infolinia Q – pomoc Ukrainie   projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM.

Mykola Shcherban

CBI registration officer 

Od października 2022 pracuję w grupie mobilnej fundacji, która działa w ramach projektu wsparcia finansowego IOM. Są to moje pierwsze doświadczenia tego typu pracy. Staram się odnajdywać w nowych sytuacjach i obowiązkach, dlatego pomagam jak mogę, m.in. poprzez rejestrację osób, przygotowywanie laptopów w ramach projektu Ukraina IT needs, a także w wielu innych dziedzinach jako wsparcie techniczne biur.

Olha Makarova

psycholożka | CBI registration officer | social media 

Międzynarodowy mentor, trener samorozwoju, myślenia o obfitości, psycholog, mentor i opiekun dusz od ponad 19 lat.  Od ponad 9 lat prężnie działa na Instagramie, a jej profil zgromadził ponad 300 tys. obserwujących. 
 
Posiada wyższe wykształcenie: psychologiczno-pedagogiczne (Krywy Róg), redaktor-dziennikarz (Kijów), pedagogiczne wykształcenie eurazjatyckie, psychologiczno-teologiczne w międzynarodowym Amerykańskim Instytucie TCM, liderka duszpasterstwa kobiet (seminarium w Odessie), a obecnie studiuje w Instytucie Połtawskim tłumaczenie języka migowego.

Łukasz Wargacki

o. Nowa Dęba | social media | projekty 

Z Fundacją współpracuje od maja 2022 jako stażysta, lecz tak naprawdę współpraca zaczęła się dobre 10 lat temu przy organizacji zawodów rowerowych. W ramach stażu do moich obowiązków należą, prowadzenie kanałów social mediów fundacji, pisanie projektów, egzaminowanie ludzie po szkoleniach. Ponadto szerokie spektrum znajomości pozwala mi na werbowanie do współpracy, osoby, które są w danym momencie potrzebne. Zainteresowania nowe technologie, moda, inwestycje wysokiego ryzyka, sporty ekstremalne. 

Projekty w jakie jestem zaangażowany to: 
projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, Czas na nowe kwalifikacje, Zlot pojazdów napędzanych silnikami Dezametu.

Marek Kopeć

o. Nowa Dęba | asystent techniczny
| trener kompetencji zawodowych INF 02

W fundacji zajmuje się szkoleniem kompetencji cyfrowych w zakresie Informatyki. Moim głównym zainteresowaniem są sieci komputerowe oraz cyberbezpieczeństwo. Moja pasja jest strzelectwo, wycieczki i zwiedzanie zabytków.

Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej. W 2020 roku uzyskałem tytuł inżyniera na kierunku Informatyka w specjalizacji teleinformatyka. Na co dzień zawodowo zajmuje się sieciami komputerowymi.

Projekty w jakie jestem zaangażowany to:
Czas na nowe kwalifikacje.

 

Maciej Mokrzycki

o. Nowa Dęba | asystent techniczny

Swoją przygodę z Fundacją zacząłem już od stycznia 2022 – jako asystent do spraw technicznych przy egzaminach zawodowych. Zajmowałem się również drobnymi sprawami technicznymi w biurze. Obecnie jestem praktykantem w ramach studiów na profilu informatycznym. Zajmuję się wizualizacją strony internetowej szkoleń Fundacji. Prywatnie interesuję się grafiką, tworzeniem gier komputerowych oraz inżynierią mechaniczną.  

Projekty w jakie jestem zaangażowany to:
Czas na nowe kwalifikacje, Nowe kwalifikacje, nowe możliwości, Recykling Wspiera.

Olena Kobets

o. Kraków | CBI registration officer | IT trener

Pracuję w Fundacji Q od października 2022 roku. Pochodzę z Zaporoża w Ukrainie. Posiadam wykształcenie techniczne. Ukończyłam Zaporoże Aviation College w 1996 roku. Do 2018 roku pracowałam jako kierownik restauracji, zaś od 2018 roku jako ekonomistka sprzedaży w prywatnym przedsiębiorstwie. W Fundacji Q zajmuję się sprawami biurowymi w krakowskim oddziale, równocześnie prowadzę kursy obsługi komputerów oraz smartfonów, a przede wszystkim pracuję jako CBI registration officer. Moim hobby jest robienie na drutach i gotowanie. Lubię czytać książki i podróżować.

Khrystyna Stepova

o. Kraków | CBI registration officer | IT trener

Pracuję w Fundacji Q od października 2022 roku. Posiadam wykształcenie wyższe w specjalizacji “Prawoznawstwo”. W 2015 roku ukończyłam Uniwersytet Prawa Narodowego im. Jarosława Mądrego w Charkowie. Pracowałam jako asystentka sędziego, a następnie jako adwokatka. W Fundacji Q zajmowałam się rejestrowaniem osób w projekcie pomocy finansowej – jako CBI registration officer. Obecnie zajmuję się kącikiem komputerowym, tłumaczeniami oraz pomagam prowadzić zajęcia dla dzieci. Lubię czytać. Interesuję się literaturą angielską, zwłaszcza twórczością Jane Austen.

Juliia Bazdyrewa

o. Kraków | CBI registration officer | animator zajęć dla dzieci

Studiowałam w Wyższej Szkole Zawodowej, a mój zawód to “księgowa do ewidencji danych księgowych”, mimo że mam zawód związany z liczbami nigdy nie pracowałam w tej profesji. W 2013 roku rozpoczęłam pracę w sieci sklepów jako konsultant ds. sprzedaży. Rok później zostałam administratorem hali, a w kolejnym – kierownikiem sklepu. W czasie weekendów pracowałam w dziecięcym centrum wczesnego rozwoju, gdzie prowadziłam warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym. W 2020 roku wyjechałam na studia psychologiczne, jednak ze względu na położenie uczelni na terenie okupowanym – studia zostały obecnie zawieszone. Obecnie uczę się języka polskiego oraz uczestniczę na kursy z dziedziny manicure. W Fundacji Q pracuję od października 2022 roku – początkowo jako CBI registration officer, a aktualnie prowadzę kreatywne kursy mistrzowskie dla dzieci i ich rodziców.

Liliia Porokhnia

koordynator biura Katowice | CBI registration officer

Pracuję w fundacji Q od października 2022 r., Zajmuję się rejestracją osób w projekcie pomocy finansowej. Mam wyższe wykształcenie ekonomiczne, pracowałem w instytucji państwowej, zajmowałem się obsługą budżetów lokalnych. Jestem z Ukrainy, ale mam polskie korzenie. Moje zainteresowania to czytanie, robótki ręczne i podróże.

Projekty w jakie jestem zaangażowana to:
Projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, Ukraina IT needs.

Elena Popova

o. Katowice | CBI registration officer | psycholog

W Fundacji jestem od grudnia 2022, zajmuję się rejestracją osób z Ukrainy do otrzymania
pomocy finansowej. Z zawodu jestem psychologiem konsultantem, psychologiem
dziecięcym, posiadam wyższe wykształcenie psychologiczne. Pomagam rodzicom i dzieciom
nawiązywać relacje, znajdować i wykorzystywać własne zasoby do rozwiązywania
problemów życiowych. Uwielbiam się uczyć, podróżować i rozwijać dobre relacje. Wraz z
mężem wychowujemy dwie córki.Jedną z moich głównych wartości jest pielęgnowanie
dobrych relacji. Interesuje mnie komunikacją bez przemocy, chcę wziąć udział w warsztatach
na temat NNO i nadal ćwiczyć i rozwijać się w tym kierunku. Chcę również rozwijać się
zawodowo: przejść szkolenie i wypracować metody i techniki terapii poznawczo-
behawioralnej dla dorosłych oraz schemat terapii. Planuję kontynuować naukę języka
polskiego do pracy, przyjaznych stosunków i studiów w Polsce. Hobbystycznie chcę uczyć
się grafiki i ilustracji.

Projekty w jakie jestem zaangażowana to:
Projekt wsparcia we współpracy z organizacją IOM, Ukraina IT needs, wsparcie psychologiczne.

Elżbieta Burczyk

trener kompetencji cyfrowych 

Z Fundacją Q współpracuję od przełomu maja/czerwca 2021r. jako trener grup szkoleniowych.
Moja pierwszą „miłością” była historia i jej nauczanie, dlatego ukończyłam studia pedagogiczne o kierunku historia i wiedza o społeczeństwie. Nieco później przewartościowałam priorytety i na pierwszym miejscu znalazła się rodzina, a pasja historyka zeszła na drugie miejsce. Z czasem zainteresowałam się technologiami komputerowymi. Pierwszy kurs komputerowy zrobiłam za OGROMNE pieniądze w roku 1992, jeszcze w środowisku DOS, kolejne szlify komputerowe to wiele kursów, aż wreszcie w roku 2000 rozpoczęłam studia podyplomowe z informatyki, które ukończyłam z sukcesem na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Uczę w szkole, więc prowadziłam zajęcia dodatkowe dla uczniów i nauczycieli. Z czasem nawiązałam współpracę z fundacjami
i stowarzyszeniami, szkoląc dorosłych.
Z całą pewnością jestem nauczycielem z tzw. powołania i pasji. Uwielbiam zgłębiać historię, poznawać jej zawiłości, a komputer i Internet są w tym moimi sprzymierzeńcami. Od pewnego czasu zaczynam „korzystać” z życia i odświeżam wędrówki po naszym pięknym kraju, a w szkole, w której pracuję prowadzę Koło Wolontariatu, uwielbiam pracować z moimi uczniami, przygotowując imprezy środowiskowe, rekonstrukcje historyczne.

W Fundacji Q pełnię rolę trenera grup szkoleniowych w ramach projektu Polska Cyfrowa, w niej Laboratorium Nowych Technologii. 

Janusz Radwański

tłumacz | animator | poeta

Nic co twórcze i poetyckie nie jest mu obce. Wydaje tomiki poetyckie, publikuje wiersze i przekłady z języka ukraińskiego w prasie literackiej.

Tata Hani, Franka, Łucji i Kaliny, jest też współtwórcą audycji „Wszystko jest folkiem” w radio Studnia i basistą grupy Hadra. Laureat III nagrody VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego 2009, I nagrody VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia w 2012 (nagroda: wydanie tomu Chałwa zwyciężonym w 2013). Za tom Księga wyjścia awaryjnego otrzymał I nagrodę IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” 2013 za najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2012.

Współpracownik Internetowej Gazety Kulturalnej Salon Literacki, gdzie prowadzi stałą rubrykę prezentującą poetów ukraińskich

Martyna Zimnicka

Od października 2021r. jestem na stażu w Fundacji.

Moje główne zainteresowania to muzyka, podróże i psychologia.

Projekty w jakie jestem zaangażowany to:
Puls Puszczy, City NGO.

Edyta Wilk

Samodzielna mama dwóch uroczych córek. Kilka lat temu skończyłam studia o specjalności grafika komputerowa by pogłębić wiedzę w tematach, które mnie pasjonowały.

Na co dzień – pracuję w redakcji Tygodnika Sanockiego, jestem redaktorem i administratorem strony www.tygodniksanocki.pl,  a w czasie wakacji jestem przewodnikiem w moim ukochanym sanockim skansenie.

W wolnych chwilach tworzę strony internetowe. Moim konikiem jest cyber-bezpieczeństwo. Uczę kompetencji cyfrowych. Jestem również ambasadorką Fundacji DKMS oraz dawcą szpiku. Współpracuje z ekipą najlepszego festiwalu na świecie: Folkowisko.  Od kilku lat związana jestem  również ze stowarzyszeniem Łączy Nas Sanok, które działa na rzecz lokalnej społeczności, a obecnie koordynuje lokalne działania na rzecz Ukrainy i pomocy uchodźcom.  Współpracuję również z Centrum Dialogu Miedzy Religiami i Narodami.

Katarzyna Suberlak

koordynator ds. social mediów i PR’u

Absolwentka filologii polskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Współpracę z Fundacją Q rozpoczęła w 2022 roku, a wcześniej działała jako wolontariusz w Akademii Przyszłości oraz Fundacji DKMS. Uwielbia czytać książki, najchętniej reportaże oraz klasykę literatury, a równie wielką sympatią darzy kino i zwierzęta. W Fundacji Q zajmuje się koordynowaniem działań związanych z aktywnością w mediach, nie tylko internetowych. 

Email: kasia@fundacjaq.pl

Artur Zimnicki

Współpracę  z Fundacji Q zacząłem od prowadzenia szkoleń z zakresu BHP, podstaw księgowości, a także podstaw prowadzeniem firmy handlowej.

Moje zainteresowana:  muzyka, sport, turystyka górska. 

Projekty w jakie jestem zaangażowany to: 
Obierz kurs na kwalifikację

Łukasz Nobis

grafik

Od 2020 roku w fundacji. Zajmuje się graficznie takimi projektami jak: Centrum Obywatelskiej Pomocy, Bezpieczna Przestrzeń, Power Bank, City NGO, Puls Puszczy, Qltura fest, Laboratorium Nowych Technologii, Coworking. 

Ma 12-letnie doświadczenie jako grafik. Współpracował z takimi markami jak: Lotnisko Chopina, Relay, Inmedio, Chief’s, SO!coffe, Lagardere, Makita, G2A Arena. 

Prywatnie ojciec dwójki dzieci i kolekcjoner starych sprzętów Apple.

Współpracują
z nami:

Joanna Brzezińska – psychologia

Jolanta Roś – pedagogika specjalna

Agata Kozieradzka – kompetencje cyfrowe

Julia Fatalska – social media

Joanna Gros – City NGO, animacja, kompetencje cyfrowe

Paweł Germański – trener kompetencji cyfrowych

Jakub Witoń – City NGO

Daria Witoń – trener kompetencji cyfrowych, City NGO